O hodowli

"Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom." -  J.K. Rowling.

Jesteśmy młodą zarejestrowaną w 2016 roku hodowlą z przydomkiem 'ACD Rutkowscy' FCI.

Pasja, która nam towarzyszyła od dzieciństwa teraz przerodziła się w legalnie zarejestrowaną i działającą hodowlę psów rasowych. Od zawsze w naszym życiu były psy, które towarzyszyły nam przez cały czas, ucząc nas pokory, szacunku i wiary  w to, że pies to nie tylko zwierzę, przyjaciel, to pełnoprawny członek rodziny.

Wszystkie nasze psy są pełnoprawnymi „obywatelami” i członkami rodziny. Są na takich samych prawach życiowych jak my wszyscy. Posiadają swoje obowiązki, przywileje i przede wszystkim ogromny szacunek i miłość.  I właśnie wszystkie te czynniki spowodowały, że decydując się na hodowlę takich ras, będziemy bardzo starannie i z najlepszą wiedzą i intencją  prowadzić dobór hodowlany, aby uzyskane potomstwo było jak najlepsze zdrowotnie, eksterierowo, charakterowo, użytkowo, przydatne i spełniające wszelkie wymogi wzorca rasy FCI. Aby psy z naszej hodowli cieszyły przez długie lata swoich przyszłych właścicieli.

Obecnie wszystkie nasze psy i suki Australian Cattle Dog są importowane z najlepszych światowych hodowli. Wszystkie mają bardzo dobre rodowody i pochodzą z różnych linii hodowlanych. 

Gryfoniki są częściowo z Polski ale po zagranicznych rodzicach, a suki importowane z jednej z najbardziej uznanych i pożądanych hodowli na świecie. Dziękujemy za zaufanie.

Nieustannie rozwijamy naszą hodowlę, współpracujemy z hodowcami na całym świecie, staramy się aby psy i suki sprowadzane do Polski były wybitne i dotyczy to zarówno Australian Cattle Dog jak i Gryfoników Brukselskich i Brabanckich. 

Wszystkie nasze zwierzęta są pod ścisłą opieką weterynaryjną. Wszystkie psy i suki mają wymagane badania co do rasy oraz na bieżąco są monitorowane przez lekarzy weterynarii. Ponieważ hodujemy z zasady zdrowe rasy - wizyty u lekarzy weterynarii są cykliczne ale zawsze przyjemne. :-)

Z uwagi na bardzo duże wymagania dotyczące opieki weterynaryjnej na pewno nie jesteśmy łatwymi klientami ale jeżeli już uda nam się nawiązać relację to bardzo lojalnymi klientami.  Obecnie współpracujemy z jedną kliniką weterynaryjną z wybitnym lekarzem weterynarii, który dzielnie znosi moje zachcianki i wspaniale opiekuje sie naszą hodowlą. Dziękujemy :-)))

Facebook