Grudzień 2018

Nowości » Grudzień 2018

Końcówka 2018 roku jest dla naszej hodowli obfita w wyjątkowe wydarzenia. W listopadzie miała miejsce premiera pierwszego w Polsce programu TV poświęconego rasie Australian Cattle Dog. Autorem programu jest Michał Sława, który w odcinku dedykowanym ACD rozmawiał z Anną Pol - hodowczynią, kynologiem, autorką pierwszej w Polsce książki “Australian Cattle Dog”, ale przede wszystkim znawczynią i miłośniczką tej rasy.

 

Anna Pol opowiada o rasie Australian Cattle Dog

 

Anna Pol opowiedziała w programie o pochodzeniu Australian Cattle Dog, cechach, charakterze oraz temperamencie, który można dostrzec już przy pierwszym kontakcie człowieka z psem tej rasy. Hodowczyni podzieliła się wiedzą na temat wychowania oraz niezbędnych warunków, jakie należy zapewnić tym psom, aby rozwijały w sobie naturalne, charakterystyczne dla Australian Cattle Dog instynkty oraz cechy rasy. Anna Pol w programie mocno podkreśla, że jest to rasa pracująca, pierwotnie stworzona do zaganiania bydła. Jeśli więc właściciel psa ACD nie będzie rozumiał jego potrzeb, nie zapewni mu odpowiednich bodźców do rozwoju.

JESSI i BOUR BON w pierwszym w Polsce programie o Australian Cattle Dog

 

Jest nam niezmiernie miło, że w programie wystąpiły nasze dwa ukochane psy: piękna suka Kurpas N Kokopelli YOU HAD ME AT HELLO - "JESSIE" oraz pies Rikoran BOUR BON. W programie Anna Pol opowiedziała o swoich własnych doświadczeniach związanych z wychowaniem psów rasy Australian Cattle Dog, a także o ich niezwykłych temperamentach, które czynią je wyjątkowymi i jedynymi w swoim rodzaju towarzyszami pracy i życia.

Zachęcamy do obejrzenia programu o rasie Australian Cattle Dog, zarówno osoby posiadające już osobniki tej rasy, jak i przyszłych właścicieli czy hodowców, gdyż wiedza tam zawarta może być cennym źródłem informacji, które pomogą w zrozumieniu psychiki oraz potrzeb psów Australian Cattle Dog.

 

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=y-ydx1PO-EQ

Facebook